چای کله مورچه ای

چای کله مورچه ای یا سی تی سی (CTC)

سی تی سی یا CTC روشی برای تهیه برگ های چای است که اولین بار در سال 1930 سوسط ویلیام مک کرچ در آسام هند مورد استفاده قرار گرفت و بعدها به مناطق دیگر از جمله ایالات دیگر هند و سراسر افریقا گسترش پیدا کرد. CTC از سه کلمه Crush به معنی خرد کردن، Tear به معنی گسستن و Curl به معنی پیچیدن تشکیل شده است و مجموعه پردازش های روی برگ چای است. این روش در شمال کشور ایران نیز مورد استفاده گرفته است و به چای کله مورچه ای شهرت دارد.

تولیدکنندگان آن معتقد بودند که این روش پردازش روی برگ چای باعث می شود تا چای سریعتر دم بکشد و آماده سرو شود. همچنین عطر و طعم قوی تری خواهد داشت. این روش نسبت به روش های دیگر تولید چای مقرون به صرفه تر بوده و به همین جایگاه خود را در بین تولید کنندگان چای حفظ نموده است. همچنین در این روش سلولهای چای می شکند و بهتر اکسیده شده و طعم آن مطلوب تر و قوی تر می شود.

نحوه تهیه سی تی سی یا کله مورچه ای

تهیه این چای به صورت تمام اتوماتیک و بدون دخالت دست انسان است. پس از انتخاب برگ های تازه و مرغوب چای، آنها را در دستگاه ریخته  تا کاملا خرد شوند و عملیات اکسیده شدن بر روی آنها صورت گیرد و به شکل گلوله های کوچکی در بیایند. در مرحله بعد این گلوله های ریز و سیاه  را تحت فشار و گرمای زیاد قرار می دهد.

خواص چای سی تی سی

– این نوع چای سرشار از آنتی اکسیدان بوده و در جلوگیری از سرطان موثر است.

– یک نوشیدنی مفید برای کاهش وزن است.

– این نوع از چای باعث تنظیم  فشار خون شده و در جلوگیری از بیماری های قلبی و عروقی موثر است.

– این نوشیدنی باعث کاهش استرس و ایجاد آرامش شده و در بهبود سردرد موثر بوده و باعث ایجاد رفع خستگی می شود.

همچنین در مشکلات ناشی از درد معده موثر است

windows 11 iso crack

هشدار: باید توجه داشته باشید محصولی را انتخاب کنید که حاوی اسانس و مواد افزودنی شیمیایی نباشد و مطمئن شوید که چای از ضایعات و خاکه های اضافی تهیه نشده باشد. همچنین مصرف روزانه آن در حد متعادل باشد.

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.
keyboard_arrow_up