نحوه تشخیص چای مرغوب و چای تقلبی

تشخیص چای اصل از تقلبی: همیشه برای بسیاری از مصرف کنندگان چای سیاه این سوال پیش می آید که آیا این محصول اصل است یا تقلبی و اینکه چطور می توانیم یک چای مرغوب و طبیعی را از یک چای نامرغوب که دارای اسانس و رنگهای شیمیایی است تشخیص داد؟

در صورتی که بتوانیم راه‌های تشخیص چای مرغوب را بدانیم میتوانیم از سلامت خود و خانواده محافظت نماییم.

یک فنجان چای سیاه مرغوب دارای خواص زیادی برای سلامت بدن است اگر روزانه در حد متعادل مصرف شود. بهترین میزان مصرف چای به طور روزانه بین 3 الی 5 استکان است.

در این مقاله به چند روش ساده برای تشخیص چای مرغوب و طبیعی از تقلبی اشاره شده است که در ادامه به آن خواهیم پرداخت.

در یک لیوان مقداری چای بریزید. سپس آب جوش یا نیمه جوش بر روی آن بریزید. در صورتی که چای تقلبی و حاوی اسانس باشد شروع به رنگ دادن میکند. چای اصل و خالص به آرامی شروع به رنگ دهی می کند. و دم کشیدن کامل آن حدود 15 تا 20 دقیقه زمان می برد.

آزمون یک ساعت: چای در لیوان ریخته و پس از یک ساعت به آن توجه کنید اگر رنگ چای کدر و سیاه شده باشد حتما دارای مواد شیمیایی بوده و تقلبی است. اما اگر بعد از یک ساعت رنگ چای بدون هیچ تغییری ثابت و خوشرنگ باقی ماند، یک چای مرغوب بوده که رنگ آن یک رنگ کاملا طبیعی و بدون هیچ مواد شیمیایی و رنگی می‌باشد.

چای کاملا طبیعی و مرغوب حدود 15 الی 20 دقیقه زمان لازم دارد تا دم بکشد و عطر و طعم خوش آن خارج شود.

ریختن چای درون آب سرد: یکی از راه‌های دیگر برای تشخیص چای اصل ایرانی و شناخت کیفیت چای بهاره، ریختن چای درون یک فنجان آب سرد و آزمایش اصل بودن آن است. به این صورت که پس از ریختن چای در آب سرد اگر همان اول چای رنگ بدهد، یعنی چای شما غیر طبیعی است و اصل نیست.

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.
keyboard_arrow_up